Leczenie alkoholizmu ziołami

Alkoholizm jest niebezpieczną chorobą, której objawem jest utrata kontroli nad częstotliwością picia oraz ilością spożywanego alkoholu. Według badań, dotyczy ona aż 16% polskiego społeczeństwa, co stanowi ryzykowny poziom.

Główną przyczyną alkoholizmu zazwyczaj są problemy psychiczne, zwłaszcza niskie poczucie wartości oraz nieumiejętność radzenia sobie z własnymi problemami i presją środowiska. Dodatkowo, badania naukowe wykazały, że alkoholizm może mieć również przyczyny genetyczne.

Jednakże, okazuje się, że choroba alkoholowa może zostać zahamowana również dzięki stosowaniu pewnych rodzajów ziół. Przede wszystkim działają one uspokajająco, a także wspomagają proces detoksykacji organizmu. Zioło o tajemniczej nazwie kudzu, zwane inaczej opornikiem łatkowatym, oraz liście czystka świetnie sprawdzają się pod tym względem. Ponadto, zioła takie jak bukwica lekarska, arcydzięgiel, aksamitka rozpierzchła oraz ziele dziurawca skutecznie złagodzą rozdrażnienie po odstawieniu alkoholu.

Ziele kopytnika a smak alkoholu

Kopytnik pospolity to roślina godna uwagi, charakteryzująca się gęstymi i rozległymi liśćmi. Dzięki specjalnym recepturom opartym na kopytniku można skutecznie obrzydzić smak alkoholu. Warto zaznaczyć, że w walce z alkoholizmem można wykorzystać nie tylko kłącza, ale również korzenie. Kuracja kopytnikiem trwa zazwyczaj kilka dni i stanowi obecnie najlepszą alternatywę dla ogólnodostępnych farmaceutyków.

Ziele kopytnika nie tylko wywołuje mdłości już przy samym zapachu alkoholu, ale również doskonale oczyszcza organizm. W przypadku alkoholików, którzy często mają osłabione organizmy, usuwanie toksyn jest niezwykle istotne w procesie leczenia.

Zioła wspomagające leczenie: 

  • Kapsułki kwasu gamma-linolowego, 
  • Oleje z ogórecznika lekarskiego lub nasion porzeczki,
  • Olej z wiesiołka pomaga w utrzymaniu abstynencji alkoholowej, a także opóźnia negatywne skutki spożywania alkoholu na układ nerwowy,
  • Tarczyca pospolita jest ziołem o działaniu uspokajającym. Wykorzystywana jest do zmniejszania lęku i nerwowości. Okazuje się pomocna przy wyczerpaniu emocjonalnym i fizycznym.
  • Kudzu inaczej zwany opornik łatkowaty. Pochodzi z Azji i jest stosowany do łagodzenia dolegliwości psychicznych związanych z procesem leczenia.
Udostępnij