Terapia medyczną marihuaną

faq

Terapia krok po kroku

Jak rozpocząć terapię medyczną marihuaną?

Rozpoczęcie terapii marihuaną medyczną, to prosty proces, przez który przeprowadzimy Cię w trzech krokach, od momentu rozpoczęcia przygotowań i rejestracji do realizacji otrzymanej recepty:

Kroki terapii

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia terapii medyczną marihuaną jest rejestracja na wizytę na naszej stronie poprzez kliknięcie przycisku “Zarejestruj się” widocznym w prawym górnym rogu strony. 

Należy wypełnić formularz podając dane osobowe oraz kontaktowe (imię i nazwisko, numer pesel, adres zamieszkania, numer telefonu oraz email), a także załączyć dokumentację medyczną jeśli pacjent ją posiada (dokumentacja medyczna nie jest obligatoryjna). 

Po wstępnej kwalifikacji, zazwyczaj w ciągu 1 godziny ( a maksymalnie do 12 godzin roboczych), przekażemy Ci mailowo informację o kwalifikacji i, jeśli będzie pozytywna, załączymy do maila link do płatności (wymagana jest przedpłata). 

Wszystkie nasze wizyty odbywają się zdalnie (online), przy pomocy wideorozmowy, czatu lub rozmowy telefonicznej z lekarzem.

Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi wywiad i zadecyduje jakie leki będą najbardziej odpowiednie do podanych dolegliwości pacjenta, ustali dawkowanie oraz całą terapię. 

Po pozytywnej kwalifikacji i konsultacji przeprowadzonej z naszym specjalistą lekarz wystawi e-receptę, którą prześlemy do Ciebie mailowo, a kod do e-recepty składający się z ciągu 4 cyfr zostanie wysłany sms-em w ciągu kilku minut po wizycie.

W aptece podaj ten kod oraz numer PESEL by zrealizować e-receptę.

Pamiętaj o zabraniu dowodu zakupu z apteki.

clinic2

CannMed

Terapia Medyczną Marihuaną, Lista aptek

FAQ

Konopie zaleca się pacjentom cierpiącym na jaskrę (redukują ciśnienie śródgałkowe), zmagającym się z stwardnieniem rozsianym (osłabiają lub eliminują spastyczność), pacjentom nowotworowym oraz osobą cierpiącym na zespół nabytego braku odporności – AIDS.
Lecznicza marihuana okazała się również niezwykle skuteczna w leczeniu i zapobieganiu objawom padaczki, depresji czy stanów lękowych.

Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu, gdzie bardziej szczegółowo opisujemy, kto kwalifikuje się do terapii.

W Polsce nie jest określone dopuszczalne stężenie THC we krwi, dlatego prowadzenie pojazdów, w tym samochodów będąc pod wpływem środków odurzających, uwzględniając wszelkie substancje wpływające na układ nerwowy (np. medyczna marihuana), jest przestępstwem.

Pracodawca ma prawo przeprowadzić na pracownikach testy wykrywające narkotyki i pozytywny wynik może nieść za sobą nieprzyjemne konsekwencje, dlatego tak ważne jest, by bedąc w czasie terapii konopiami medycznymi mieć przy sobie dokumentację leczenia.

Dodatkowo, można porozmawiać wcześniej z pracodawcą, uprzedzić go i przedstawić dokumentację leczenia jak i wyniki badań naukowych w kwestii terapii marihuaną leczniczą, gdzie omawiany jest wypływ substancji na pracę wykonywaną przez pracownika.

Bernerth J. B., Walker H. J., (2020) Altered States or Much to Do About Nothing? A Study of When Cannabis Is Used in Relation to the Impact It Has on Performance, Group & Organization Management. 45(4), s. 459–478. doi: 10.1177/1059601120917590, data dostępu: kwiecień 2021

W sytuacji, gdy zostaniesz zatrzymany(a) przez policję będąc w posiadaniu marihuany medycznej wymagane jest przedstawienie zaświadczenia o trwającej terapii konopnej oraz dokumentacji potwierdzającej zakup lekarstwa najlepiej w formie recepty, imiennej faktury oraz potwierdzenia płatności.

Nie, niestety w Polsce terapia medyczną marihuaną oraz innym kannabinoidem nie jest refundowana przez NFZ.

Tak, posiadając swoje konto na www.pacjent.gov.pl każdorazowo po wizycie w Cannmed otrzymasz e-mailowe lub/i SMSowe potwierdzenie wystawienia e-recepty.

W przypadku SMS, otrzymasz w wiadomości 4-cyfrowy kod (inaczej PIN) e-recepty, który razem z numerem pesel musisz podać w aptece w celu zrealizowania recepty.

W przypadku e-mail, otrzymasz plik PDF z kodem kreskowym i informacjami dotyczącymi leku oraz jego dawkowania, który możesz okazać w aptece by zrealizować receptę.

Jeżeli nie posiadasz konta Pacjenta, to nie problem! Recepta zostanie Ci przesłana na podany podczas rejestracji adres e-mail lub otrzymasz SMS na wskazany numer telefonu z kodem PIN e-recepty.

W Polsce funkcjonuje kilka stron internetowych oraz infolinii telefonicznych, które pozwolą Ci odnaleźć poszukiwany lek. Podając nazwę produktu z recepty znajdziesz na strone listę aptek, gdzie preparat jest dostępny. Takie serwisy to na przykład: gdzie po lek lub kto ma lek

Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800 190 590

Również podczas wizyty online, możesz zapytać naszego specjalistę o informację na temat dostępności produktu w aptekach.
Odsyłamy także do wpisu na naszym blogu, gdzie znajduje się lista aptek, które realizują recepty na lecznicze konopie.

Przede wszystkim lek powinien pozostać w swoim oryginalnym opakowaniu, by ograniczyć jego kontakt ze światłem oraz znajdować się w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Optymalne dla marihuany medycznej jest przechowywanie jej w temperaturze pokojowej (ok. 18°C – 23°C).

Należy szczególnie uważać na wyższe temperatury oraz zwiększoną wilgotność, które mogą negatywnie wpłynąć na lek i spowodować np. występowanie pleśni.

Z medycznej marihuany nie powinny korzystać osoby:

  • z nadwrażliwościa na kannabinoidy
  • karmiące piersią
  • będące w ciąży
  • mające genetyczne predyspozycje do psychoz i ataków psychotycznych (schizofrenia)
  • ze skłonnościami do uzależnień
  • uzależnione od marihuany
  • ze schorzeniami układu krążenia
  • zawodowo kierujące pojazdami (marihuana może wpłynąć na koncentrację i zdolność szybkiej reakcji)
  • przyjmujące leki przeciwpłytkowe, przeciwspastyczne, chloropromazynę i ryfamipicynę

 

Ostateczna decyzja o podjęciu terapii zawsze należy do lekarza, który to podczas wywiadu stwierdza czy pacjent może podjąć terapię medyczną marihuaną.